22 Úno

Arnošt Petráček Nejlepším handicapovaným sportovcem roku 2016

Úterní večer patřil v Top hotelu Praha slavnostnímu vyhlášení Nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2016. V tradiční anketě byly vyhlášeny kategorie – Junior roku; Objev roku; Trenér roku a prestižní kategorie Top 10.

Nás velmi těší, že ČATHS měla mezi vyhlášenými hned sedm sportovců!!

Jako Objev roku mezi muži byl vyhlášen handbiker Patrik Jahoda, který rovněž opanoval kategorii Junior roku.

V hlavní kategorii TOP 10, ve které se umístilo pět sportovců z ČATHS, zvítězil plavec a zlatý medailista z paralympijských her v Riu Arnošt Petráček. Druhé místo v Top 10 obsadil lukostřelec David Drahonínský, který přivezl z Ria dvě medaile – stíbrnou a bronzovou z týmového zvodu. Na třetím místě se umístila dvojnásobná plavecká medailistka z Ria Běla Třebínová, která zároveň ohlásila definitivní konec své velmi úspěšné kariéry, během které vybojovala sedm medailí na paralympijských hrách a 22 cenných kovů na mistrovství světa.

Týmem roku se stalo duo Drahonínský – Musilová za bronzovou medaili na letních paralympijských hrách.

Trenérem roku za ČATHS byl vyhlášen Jiří Filip, osobní trenér Arnošta Petráčka.